Bad Introductions To Essays His Dark Materials Essay Mask Summary 1985 Summary Of The Book Of Daniel Chapter 1 Cv To Gallons Per Minute Calculator

Co ma przeglądarka internetowa do IQ?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym czy istnieje jakaś zależność między faktem, jakiej przeglądarki używamy, a naszym ilorazem inteligencji? Myślę, że niewiele osób zaprzątała sobie tym głowę. Jednak firma AptiQuant postanowiła się temu przyjrzeć.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Firma ApitQuant, która postanowiła to sprawdzić, zajmuje się „psychometrycznym konsultingiem” w Vancouver. Aby dojść do jakichkolwiek wniosków zebrała ponad 100 tysięcy testów IQ online. Wyniki były dość interesujące. Test ten nie jest w żadnym wypadku miarodajny. Był on zupełnie dobrowolny, ponadto ludzie, którzy brali w nim udział musieli najpierw trafić na niego w sieci. Niemniej wyniki ciekawe. Użytkownicy przestarzałej przeglądarki Internet Explorer w wersji 6 zdobyli nieco ponad 80 punktów, podczas gdy ci, którzy wybrali Safari, Firefoxa czy Chrome zdobyli około 110 punktów IQ.

Użytkownicy Opery, Camino oraz Internet Explorera z pluginem Chrome frame byli ponadprzeciętnie inteligentni, osiągali nawet ponad 120 punktów. Co ciekawe też, osobom korzystającym z IE iloraz inteligencji rośnie wraz z wersją przeglądarki. Apogeum odnotowano przy IE8, przy IE9 notują niewielki spadek.

Proszę pamiętać, że test nie jest w żadnym stopniu miarodajny z kilku względów. Po pierwsze wszystkie internetowe testy IQ należy raczej traktować jako swego rodzaju ciekawostkę niż prawdziwe narzędzie naukowe. Po drugie zaś pytano o preferowaną przeglądarkę, nie o obecnie używaną. A przecież domyślić się można, że są członkowie MENSY, którzy w pracy zmuszeni są do korzystania z IE, a także mniej obeznani użytkownicy, którym ktoś ustawił w komputerze Firefoxa czy Chrome.

Mogą Cię również zainteresować