Firma Emmerson, producent i dystrybutor produktów elektrycznych i elektronicznych dla dzieci prezentuje urządzenie Cam-255D, cyfrowy zestaw wideo do domowego monitoringu. Cam-255D zapewnia dwukierunkową komunikację – troskliwe oko kamery ustawionej w dziecięcym pokoju przekazuje obraz do monitora nadzorowanego przez rodziców, dzięki czemu nieświadome niczego pociechy mogą bawić się bez zakłóceń.

To zestaw złożony z kamery i monitora przekazujących sobie cyfrowej jakości obraz i dźwięk w paśmie 2,4GHz w odległości do stu metrów. Transmisja jest całkowicie wolna od zakłóceń i może odbywać się również w ciemności (dzięki trybowi Night Vision). Energooszczędny monitor o przekątnej 2,4 cala wyświetla dobrej jakości, kolorowy obraz umożliwiając regulację jasności i dźwięku. Kamera, za sprawą ruchomego obiektywu, obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń, co wpływa na bezpieczeństwo podopiecznych.

Na uwagę zasługuje funkcja Sound Trigger umożliwiająca automatyczne włączenie przekazu wideo i uruchomieniu alarmu po wykryciu dźwięku. Przydatnym rozwiązaniem jest również funkcja Talk, która umożliwia np. mówienie do dziecka poprzez kamerę posiadającą wbudowany głośnik. W zestawie znajduje się monitor, kamera, akcesoria potrzebne do zamocowania kamery przy łóżeczku, wydajny akumulator NI-MH 1600 mAh do zamontowania w monitorze, zasilacze sieciowe 9VDC oraz przewód AV do podłączenia monitora do TV lub innego zewnętrznego ekranu. Monitor może współpracować aż z trzema kamerami, które można dokupić osobno. Cena zestawu wynosi 549 zł.