Urządzenie będzie wyposażone w 10,1″ matrycę o typu LCD-IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Takie parametry powinny zapewnić świetne odwzorowanie barw i kąty widzenia. Wyświetlacz jest chroniony wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass. Pomimo tego, że wielodotykowy panel pojemnościowy z pewnością jest wygodny, producent dołącza do zestawu specjalny rysik rozpoznający siłę nacisku. Lenovo ThinkPad Tablet jest oparty na platformie Nvidia Tegra 2.

SoC w skład którego wchodzi dwurdzeniowy CPU (1 GHz) oparty na architekturze ARM Cortex-A9 i GPU GeForce ULP współpracuje z 1 GB pamięci LPDDR2. Do tego producent dołącza nawet 64 GB pamięci flash i 2 GB darmowej przestrzeni w chmurze. Na pokładzie Lenovo ThinkPad Tablet nie zabrakło miejsca na moduły WiFi i Bluetooth, czytnik kart pamięci i zestaw portów. Oprócz mikro-USB jest pełnowymiarowy USB z funkcją hosta oraz HDMI. Znalazły się również dwie kamerki, odpowiednio 2 i 5 megapikselowa. Opcjonalnie jest dostępny modem 3G. Całość pracuje pod kontrolą systemu Google Android 3.1.

Ciekawostką jest fakt, że pomimo tego, iż system nie wymaga fizycznych przycisków, producent zdecydował się umieścić takowe w swoim produkcie. ThinkPad Tablet posiada sprzętowe klawisze „Home”, „Back”, „Web Browser” i blokadę autorotacji obrazu. Preinstalowane oprogramowanie obejmuje pakiet biurowy DataViz Documents To Go, dzięki czemu możliwa jest edycja dokumentów pakietu Microsoft Office. Urządzenie ma działać na wbudowanym akumulatorze 8-10 godzin. Cena tego tabletu ma wynosić 499 dolarów. Już w sierpniu br. tablet trafi na półki sklepowe w USA. Globalna dostępność jest przewidywana na trzeci kwartał bieżącego roku. Tablet będzie można kupić w zestawie ze specjalnym pokrowcem Folio, który ma zintegrowaną pełnowymiarową klawiaturę QWERTY i charakterystycznego dla serii ThinkPad TrackPointa.