źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Już w najbliższy weekend, w warszawskim parku na Kępie Potockiej, w szranki szlachetnej rywalizacji sportowej stanie ponad 700 zespołów walczących o miano najszybszej drużyny tegorocznej edycji Accreo Ekidenu. W większości przedstawiciele branż: bankowej, ubezpieczeniowej, farmaceutycznej, doradczej, prawniczej oraz telekomunikacyjnej.

Zwyczaj organizowania sztafetowych biegów długodystansowych wywodzi się z Japonii. Cała oprawa jubileuszowej 10 edycji zawodów będzie zatem nawiązywać do kultury i tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni. W strefie zmian zamiast pałeczek zawodnicy będą przekazywać sobie tradycyjne szarfy, a w miasteczku imprezy będzie można wziąć udział w japońskich grach i zabawach.

Podczas Accreo Ekidenu drużyny biegaczy będą miały do pokonania dystans maratonu – 42 kilometry i 195 metrów. Każdy z członków zespołu wybiera najdogodniejszy dla siebie odcinek (7,195 km - 10 km - 10 km - 5 km - 5 km - 5 km), aby wspólnym wysiłkiem jak najszybciej ukończyć cały dystans. Z uwagi na lawinowo rosnącą frekwencję w tym roku Accreo Ekiden po raz pierwszy będzie imprezą dwudniową, a start nastąpi w trzech turach. Pierwsze 200 drużyn wystartuje w sobotę, tj. 10 maja o godz. 14.00. Pozostałe dwie tury zawodów zostaną rozegrane w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00.

ReklamaReklama

Accreo Ekiden to pierwsza tego typu impreza w Polsce, gdzie do sportowej rywalizacji biegowej stają drużyny pracowników, którzy na co dzień współpracują ze sobą na gruncie zawodowym. – Accreo Ekiden to wyjątkowe wydarzenie, którego siła tkwi w naturalnym zaangażowaniu pracowników, wynikającym z ich pasji do biegania, a także z chęci i potrzeby sprawdzenia się w zespołowej walce. Maraton sztafet to przede wszystkim świetna zabawa oraz zdrowa rywalizacja – mówi Radosław Czarnecki, partner w Accreo.

Accreo Ekiden to także świetna okazja do spędzenia czasu w sportowej i rodzinnej atmosferze. Dzieci dopingujące swoich rodziców będą mogły spędzić czas na dmuchanym placu zabaw. Na terenie imprezy będzie można skorzystać z konsultacji medycznych i dokonać pomiaru zawartości wody czy tłuszczu w organizmie, zbadać poziom cukru oraz skorzystać z porad zdrowotnych.

Zapraszamy również do śledzenia aktualnych informacji o Accreo Ekidenie na Facebooku https://pl-pl.facebook.com/pages/Accreo-Ekiden oraz na stronie www.accreoekiden.pl.