American Chemical Society Skills Resume Apa Format On Mac Sierra Leone Poverty Essay Haritha Haram Essay Format

Biuro Google w Warszawie

przez Maciej Badowsk

Firma Google na swoim polskim blogu oficjalnie poinformowała o tym, że zdecydowała się na otwarcie biura inżynierskiego w Warszawie. Będzie to drugie biuro w Polsce oraz czternaste w regionie EMEA.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Wiceprezes firmy Nelson Mattos poinformował na swoim blogu, że jest mu bardzo miło ogłosić, iż zostanie otwarte drugie po Krakowie biuro inżynierskie w Warszawie. Podkreśla, że Polska i Warszawa są pełne utalentowanych osób, powołując się na polskie sukcesy w konkursach programistycznych i naukowych. Dodał, że bardzo się cieszy, iż najzdolniejsi inżynierowie z całego świata będą mogli dołączyć nie tylko do fantastycznego zespołu w Krakowie, ale także rozpocząć pracę w biurze w Warszawie.

Google poinformowało, że nowy zespół inżynierów rozpocznie pracę w Warszawie w październiku br., w budynku w centrum miasta, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google. Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, ale będzie on stopniowo powiększany. Krakowskie centrum Google zostało otwarte w 2007 r. i stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów.

Mogą Cię również zainteresować