Julius Caesar Critical Thinking Worksheets Rage Of Angels Book Review Undergraduate Human Resources Cover Letter Saturday Night And Sunday Morning Movie Summary Presentation Of Baby In Church Bbps Noida Holiday Homework Of Class

Aneta i Tomasz Graf: Gwiazdy firmy Colway

przez Maciej Maciejewski

Cała rodzina działa w systemie network marketingu. Aneta Graf – członek Top Liderów, a Tomasz Graf – członek Klubu 100 Tysięcy Plus w firmie Colway. W budowaniu biznesu MLM wspiera ich nawet syn Damian. Taka network marketingowa „Szkoła Orląt”…

Damian, Aneta i Tomasz GrafDamian, Aneta i Tomasz Graf

Aneta Graf jest magistrem ekonomii, absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ostatni dyplom studiów podyplomowych jaki uzyskała to Gospodarka Nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym, również w Poznaniu. Zanim zaczęła budować MLM kilkanaście lat pracowała na etacie. Tomasz Graf – inżynier informatyk, absolwent „Szkoły Orląt” czyli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Obecnie emeryt. Najbardziej kochają wspólne podróże, poznawanie nowych ludzi i picie kawy w fantastycznych miejscach…

Aneta GrafAneta Graf

Maciej Maciejewski: Czy pamiętacie, jak zaczęła się wasza współpraca z firmą Colway?

Aneta Graf: W momencie, kiedy zetknęliśmy się z firmą, a było to ponad trzy lata temu z Colway – pracowaliśmy na etatach. Ja kończyłam kolejne studia podyplomowe na kierunku zarządzanie nieruchomościami z decyzją otwarcia swojego biura, a Tomek kończył „Szkołę Orląt” w Dęblinie. Obecnie jest emerytowanym oficerem Wojska Polskiego. Zaczęło się tak jak u większości – koleżanka zaprosiła mnie na spotkanie „domowe” z produktem. Zobaczyłam genialny produkt, a że choruję na kręgosłup – „on” był  dla mnie jak zbawienie. Szanse na pieniądze i wolny czas zauważyłam dużo później, gdy Tomek wytłumaczył mi biznes i wszystkie związane z nim aspekty.

Pomimo niezrozumienia planu finansowego w trzy tygodnie doszłam do poziomu managera, a w następnym miałam już takich managerów jak ja – siedemnastu.

Zostałam złotym managerem. To znaczy, że obrót mojej struktury wyniósł 100 000 zł. Po roku mój małżonek zauważył, że MLM to wspaniały, dochodowy system z dużym potencjałem finansowym i dlatego przeszedł na emeryturę. I teraz w biznesie jesteśmy razem.

Tomasz GrafTomasz Graf

Maciej Maciejewski: Jak dzielicie się zadaniami i pracą?

Aneta Graf: W działaniu nie mamy sztywno ustalonych podziałów pracy. Są oczywiście dziedziny, gdzie każdy z nas czuje się mocniejszy. Ja specjalizuje się w organizacji, a Tomek w planie biznesowym. Świetnie się uzupełniamy. Staramy się, aby nasze działania były jak najprostsze. Tak, aby każdy mógł je zrozumieć i naśladować, czyli duplikować. Uważamy, że spójność w tym co się mówi i robi jest najważniejsza.

Maciej Maciejewski: Co przyczyniło się do waszego sukcesu?

Tomasz Graf: Do naszego sukcesu przyczyniła się przede wszystkim dobra organizacja pracy, ciągła systematyczna edukacja, wytrwała praca, odpowiedzialność za swoje życie i narzędzia, które udostępnione są na rynku oraz  również te, jakie udostępnia nam firma Colway. Najważniejszym naszym założeniem było i jest – po zrozumieniu zasad biznesu – absolutna szczerość w stosunku do ludzi.

Maciej Maciejewski: Jak układacie współpracę z waszymi partnerami w biznesie?

Tomasz Graf: Ludzie sami muszą przejąć za siebie odpowiedzialność. Nie narzucamy gotowych rozwiązań. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Proponujemy szereg szkoleń, książek, webinarów, narzędzi jakie są dostępne na rynku i jakie daje nam firma. Samorozwój to podstawa. A jeśli jest coś nie tak… proszę spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie: co muszę zmienić aby było lepiej?

Maciej Maciejewski: Co cenicie najbardziej u swoich partnerów biznesowych?

Tomasz Graf: Najbardziej w partnerach cenimy lojalność, odpowiedzialność, uczciwość, szczerość i spójność wewnętrzną. Gotowość do niesienia pomocy nawet wtedy, gdy nie ma na to uzasadnienia finansowego. Wszystkie te cechy są niezbędne, aby grupa odniosła sukces i wszystko to mają nasi partnerzy. Najbardziej dumni jesteśmy z utworzenia Dream Teamu.

Maciej Maciejewski: A jacy jesteście prywatnie?

Aneta Graf: Naszą wspólną cechą jest konsekwentne dążenie do celu. Razem uwielbiamy się uczyć, czytać książki biznesowe. Tomek kocha również filmy i książki historyczne oraz podróżnicze, uwielbia biegać. Ja  jeżdżę na rowerze. Nasz syn Damian – również manager, skończy za chwilę 19 lat i nie wyobraża sobie działania w innej branży niż marketing sieciowy. Jest sportowcem. Gra w piłkę nożną, dobrze się uczy i trenuje kulturystykę. Uwielbiamy wspólnie  podróżować i spotykać ciekawych ludzi.

Maciej Maciejewski: Co jest waszym największym sukcesem?

Aneta Graf: Największym sukcesem jest sukces innych osób, które nas zduplikowały. Co roku podwajamy nasze obroty. Wykształciliśmy już dużą ilość  złotych managerów i usamodzielniliśmy ich. To jest MLM – cały czas szukamy lepszych od siebie i jesteśmy dumni z tych, co nas przerastają. Świetnym przykładem jest nasza managerka Joanna Marek z Kalisza, która wprowadzona do systemu była przekonana, że jest to tylko sprzedaż. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie i poprosiła o pomoc. W ciągu dwóch miesięcy zbudowała strukturę, która wygenerowała obrót ponad 200 tysięcy zł. Obecnie jest w klubie 40 tysięczników i buduje dalej. Duplikuje najlepsze wzorce i ma już następców. Pozsiada ponad 44 managerów. I to nie koniec…

Maciej Maciejewski: Jakie plany, cele udało wam się już zrealizować?

Tomasz Graf: Właśnie uruchomiliśmy stronę internetową www.dlaczegokolagen.pl. Stworzyliśmy ją m.in. dla naszych współpracowników. Do jej powstania zostaliśmy zainspirowani wykładem Jarosława Zycha w Jachrance – „Zaczynaj od Dlaczego”. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nią i śledzenie naszego bloga, którego prowadzi nasza złota managerka Olga Szymańska z Wrześni. W Kaliszu zostało niedawno otwarte Biuro Kolagenowe naszych partnerów Joanny i Bartosza Marek – bardzo tego chcieliśmy. Mamy jeszcze kilka następnych ambitnych projektów, ale to zostawimy na razie w tajemnicy.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

ReklamaReklama

Mogą Cię również zainteresować