O ile sprzętowo netbook się nie zmienił i nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród wielu podobnych tworów, może poza kolorami obudowy bądź designem, to konfiguracja oprogramowania budzi zainteresowanie. Kosztujący około 250 funtów netbook, który trafił do Wielkiej Brytanii, ma preinstalowane dwa systemy operacyjne: Windows 7 oraz Androida 2.1. Użytkownik podczas uruchamiania sprzętu może wybrać sobie jeden z nich.

Podobnie ma być we Włoszech, gdzie sprzęt ma kosztować około 350 euro i również oferować dwa OSy. Nie od dziś wiadomo, że Acer zamierza instalować zarówno Windowsa, jak i Androida na swoje dwurdzeniowe netbooki. Nie wiadomo jednak, czy Aspire One Happy zaoferuje dual boota również w innych krajach, do których ma trafić w najbliższym czasie.

W ramach przypomnienia – standardowo montuje się jednordzeniowy procesor Intel Atom N450, a wersja dwurdzeniowa (Intel Atom N550) jest dostępna za dopłatą. Oprócz jednego z wymienionych CPU wewnątrz znajdziemy 2 GB pamięci RAM, 250 GB dysk twardy, zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA3150, moduły WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth 2.0 + EDR lub za dopłatą 3.0 + HS. Ekran Acera Aspire One Happy ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. W przypadku 6 komorowego akumulatora (4400 mAh) czas pracy jest szacowany na 8 godzin. Nie wiadomo, kiedy i w jakiej cenie netbook zadebiutuje w Polsce.