Projekt zainicjowało Stowarzyszenie Małe Rzeczy. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. obraz „Słoneczny Poranek” ufundowany przez autorkę, nabyty za 3 700 zł, stroje fitness marki Osome i suknia od Macademian Girl podarowana organizacji przez dyrektora stylizacji Telewizji Polsat Piotra Konckiego, nabyty za kwotę 1 200 zł, vouchery od hotelu Bulwar wraz z cygarem podarowanym organizacji przez firmę NICROMETAL SA nabytym za kwotę 2 200 zł, piłka nożna z autografem Kuby Błaszczykowskiego od Wypożyczalni Samochodów Sylcar nabytym za kwotę 6 000 zł, monety kolekcjonerskie z serii Wielcy Polscy Ekonomiści ufundowane przez Związek Banków Polskich – partnera specjalnego wydarzenia oraz popiersia postaci historycznych ubiegłego wieku, przekazane organizacji przez firmę NICROMETAL SA, nabyte za kwotę 600 zł, ekskluzywna torba i akcesoria od marki PEEMER More than things nabyta za kwotę 1 200 zł czy suknia Pauliny Sykut-Jeżyny przekazana przez Piotra Konckiego, a nabyta za kwotę 700 zł.

W trakcie wydarzenia odbyła się również loteria, na której można było wylosować atrakcyjne upominki podarowane m.in. przez CH Toruń Plaza, Café Lenkiewicz, Drogerię Douglas, Drukarnię Pozkal, Intermarche Elżbieta Mikołajczyk, Mydlarnię u Franciszka, RayPath International, POLOmarket oraz Kaprys Inowrocław.

Bal poprowadzi Ryszard Rembiszewski, całość wydarzenia uświetni występ Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego – najbardziej znanego za sprawą takich przebojów, jak „Piękniejsza” czy „Maczo”. Przez całą noc grał zespół Fonoteka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia, m. in. loterię wizytówkową z atrakcyjnymi nagrodami, występ artysty Tomasza Czerskiego z Teatru Sabat.

Stowarzyszenie Małe Rzeczy to organizacja, która została powołana, aby nieść pomoc ludziom społecznie wykluczonym, samotnym matkom, a także osobom starszym. Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest budowa przyjaznego domu chronionego. To właśnie dom chroniony ma być miejscem, w którym powroty do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie będą dużo łatwiejsze. Środki zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone na powyższy cel.