Sklep Spy-shop.pl wybrał 10 z nich, które powinny znaleźć się niezbędniku każdego prawdziwego szpiega.

1. Kamera ukryta w krawacie NT18

Agenci chodzą czasem na ważne spotkania, podczas których muszą przechwycić tajne informacje. Pomoże im w tym specjalna mikrokamera NT18 ukryta w eleganckim krawacie. Obiektyw tego urządzenia ma zaledwie 1 mm średnicy, jest więc praktycznie niewykrywalny. Dzięki niej bez wzbudzania podejrzeń można zarejestrować obraz oraz dźwięk ze spotkania. W połączeniu z cyfrowym rejestratorem lub nadajnikiem stanowi ona idealne narzędzie do zapobiegania globalnej zagładzie. Cena: 830 zł.

2. Dyktafon ukryty w długopisie MQ-76

W niektórych sytuacjach, agentowi wystarczy tylko zapis audio. Fragment rozmowy lub dźwięki wydawane przy wpisywaniu kodu np. aktywującego głowicę jądrową, mogą być niezbędne do ocalenia świata. Wtedy z pomocą przychodzi specjalny dyktafon ukryty w długopisie. Wbudowana bateria pozwala na 12 godzin pracy bez przerwy. Jeśli misja się przedłuża, agent może skorzystać z funkcji aktywowania nagrywania głosem. Dzięki temu może być pewny, że pamięć dyktafonu nie zapełni się w najmniej oczekiwanym momencie i zarejestrowane zostaną tylko ważne tajne informacje. Istotna jest też możliwość dyskretnego włączenia urządzenia, tak by nie zaalarmować wroga. W tym celu wystarczy tylko przesunąć klips i już możemy nagrywać informacje, które pomogą w ocaleniu świata. Cena: 530 zł.

3. KeyGrabber Wi-Fi

Niestety nie zawsze wszystkie informacje są dostępne od ręki, czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ich pojawienie się. Wtedy niezbędny okazuje się KeyGrabber Wi-Fi. To niewielkie urządzenie pozwala zapisać wszystkie dane, które zostały wprowadzone do komputera za pomocą klawiatury. Wystarczy podłączyć je niepostrzeżenie do komputera, by móc przejąć tajne hasła oraz inne materiały obciążające dyktatorów wrogich państw. Dzięki implementacji technologii Wi-Fi, agent może odczytywać przechwycone dane w zaciszu hotelowego pokoju. Urządzenie samo prześle je na wskazany wcześniej adres e-mail. Możliwe jest też zdalne zalogowanie do KeyGrabbera i przeglądanie danych na bieżąco. Cena: 529 zł.

4. Kompaktowy noktowizor ATN MO2-1

W pracy agenta zdarzają się też chwile, w których musi on ruszyć się z miejsca i działać. Przykładem takiej akcji jest przeprowadzenie rozpoznania tajnej placówki wojskowej. Oczywiście, najlepiej zrobić to w nocy, gdy łatwiej jest się schować w okolicznych krzakach, a obiekt jest słabiej strzeżony. Zadanie to jest jednak utrudnione z powodu ogarniających widoczność ciemności. Wtedy pomocny okazuje się noktowizor. Najlepiej, gdy jest to niewielkie urządzanie, które można łatwo ukryć. Noktowizor pozwala na obserwację dowolnych obiektów z odległości wynoszącej nawet 100 metrów. Dzięki dodatkowej przejściówce, którą można dokupić osobno, agent może wykonać zdjęcia aparatem cyfrowym, co pozwoli na późniejszą szczegółową analizę w tajnej kryjówce. Cena: 1350 zł.

5. Lokalizator GPS Guardian II

Zdarza się, że cel, który śledzi agent to samochód. Ciągła obserwacja może być niewygodna i zwiększa ryzyko zdemaskowania. Dlatego lepiej jest skorzystać z lokalizatora GPS, który dyskretnie przyczepiony do pojazdu, będzie przesyłał na bieżąco informacje o jego położeniu. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że informacje o lokalizacji śledzonego obiektu można odczytać przy pomocy dowolnego telefonu komórkowego z przeglądarką i dostępem do internetu, popijając przy tym drinka w stylu „wstrząśnięte, ale nie mieszane”. Wbudowany akumulator i funkcja oszczędzania baterii pozwalają nawet na 30 dni ciągłego śledzenia. Cena: 1349 zł.

6. Podsłuch kwarcowy 5KL

Czasem trzeba sięgnąć po klasyczne metody i skorzystać z bezprzewodowej „pluskwy”. Wystarczy ją dyskretnie umieścić np. pod biurkiem lub w samochodzie ofiary, by móc z powodzeniem przechwycić rozmowy z odległości 10-12 metrów od miejsca pozostawienia podsłuchu. Agent nie musi być też bezpośrednio w sąsiedztwie pozostawionego sprzętu. Wystarczy, że skorzysta z odbiornika, który przechwyci wszystkie tajemnice z odległości nawet 1 kilometra. Urządzenie jest tak czułe, że potrafi wychwycić nawet ludzki szept. Cena: 690 zł.

7. Radiowy podsłuch stetoskopowy RSB-010S

Nie zawsze można jednak wejść do pomieszczenia, które ma być podsłuchiwane. Wtedy idealny okazuje się podsłuch stetoskopowy. Wystarczy umieścić go w sąsiednim pokoju i przytwierdzić do ściany. Podsłuch może też rejestrować dźwięki przez sufit. Jego ważną zaletą jest wbudowany nadajnik radiowy, który nie zmusza agenta do pozostawania w sąsiednim pomieszczeniu i zmniejsza ryzyko dekonspiracji. Cena: 4100 zł.

8. Skaner nasłuchowy Uniden UBC72XLT

Agent podczas tajnej misji musi wiedzieć, co dzieje się w eterze. Skanowanie częstotliwości i prowadzenie nasłuchu to podstawa jego działalności. To właśnie tam mogą pojawić się cenne informacje, które pomogą w przeprowadzeniu tajnej misji. Skaner pomoże też pozyskać dane od miejscowych służb i pozwoli uciec przed zbliżającą się obławą. Stanowi on idealne uzupełnienie dla bezprzewodowego podsłuchu – klasycznego lub stetoskopowego. Cena: 449 zł.

9. Podsłuch GSM telefonu Samsung Galaxy S3 SpyPhone Rec Pro 4.0

Cenne dane oraz informacje o lokalizacji nie są już tylko domeną komputerów. W raz z rozwojem telefonów komórkowych, to one stały się nośnikami cennych informacji. Przy użyciu specjalistycznego oprogramowania śledzącego, możliwe jest nagrywanie rozmów, a także zdalne kopiowanie wszystkich wiadomości i zdjęć z telefonu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z odbiornika GPS w telefonie i uzyskać w ten sposób bardzo dokładne informacje o lokalizacji śledzonej osoby. Oprogramowanie szpiegowskie jest praktycznie niewykrywalne. Cena: 5200 zł.

10. Przenośny zagłuszacz sygnałów GSM, WiFi i GPS Pro HJ-120B

Zdarzają się sytuacje, w których to agent jest śledzony. Jednak również wtedy nie jest on pozostawiony samemu sobie. Nawet, jeśli ktoś umieści podsłuch w jego kryjówce lub samochodzie, może użyć przenośnego zagłuszacza sygnałów GSM, WiFi i GPS. Dzięki niemu może zakłócić sygnały w promieniu do 20 metrów. Wbudowany akumulator wystarczy na 90 minut ciągłej pracy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by urządzenie podłączyć do zewnętrznego zasilania i wydłużyć jego pracę. Cena: 2000 zł.