Case Studies Athletics Makukuhang Aral Sa Banaag At Sikat Essays Submit Your Assignment Free Essays Om Jfk Speech To Steel Prices

Startuje Centrum Telemedyczne

przez Radek Popiel

Bezpłatne telekonsultacje z lekarzami specjalistami 24 godziny na dobę, konsultacje dietetyczne, teleopieka dla osób starszych, monitoring pacjentów w ich domu, wirtualna położna, e-rehabilitacje. Na rynku telemedycyny powstał nowy projekt.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

To tylko niektóre z usług, jakie od 20 października oferuje Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl. Lekarze różnych specjalności udzielają konsultacji medycznych wideo i głosowych za pośrednictwem internetu. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w obszarze telemedycyny w Europie Centralnej o tak dużym zasięgu, skierowane do szerokiego grona pacjentów indywidualnych.

– Dotychczas telemedycyna w Polsce utożsamiana była z projektami skierowanymi do wąskich grup pacjentów, jak na przykład osób ze schorzeniami kardiologicznymi, którym oferowano systemy zdalnego monitoringu pracy serca lub systemy teleopieki skierowane do osób starszych – wyjaśnia Tomasz Dąbrowski, dyrektor generalny 4 Health Group Dąbrowski Sp. k., właściciela Qzdrowiu.pl. – My wznosimy się kilka poziomów wyżej i oferujemy konsultacje z lekarzami praktycznie dowolnej specjalizacji: dietetyki, chirurgii plastycznej, położnictwa, diabetologii, kardiologii i wielu innych.

Za pośrednictwem platformy Qzdrowiu.pl każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z konsultacji z lekarzem wybranej specjalności. Jeżeli lekarz będzie dostępny w danej chwili, połączenie zostanie zrealizowane natychmiastowo. Jeżeli pacjent będzie chciał skorzystać z konsultacji z wybranym lekarzem, który aktualnie nie jest dostępny, będzie mógł zapisać się na wirtualną wizytę.

Pomysłodawcy podkreślają korzyści, jakie wiążą się z telekonsultacjami udzielanymi tą drogą, przede wszystkim dla osób często podróżujących, wyższej kadry menedżerskiej, osób dużo pracujących, które na co dzień nie znajdują czasu na wizytę u lekarza nawet w przypadku choroby. Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl zaoferuje także usługi profesjonalnych konsultacji medycznych dla osób niemobilnych, dla których wizyta w przychodni wiąże się z dodatkowymi barierami do pokonania, jak również dla osób nieubezpieczonych i obcokrajowców.

– Likwidujemy bariery fizyczne, geograficzne i systemowe w dostępie do profesjonalnej konsultacji medycznej – mówi Dąbrowski. – Wielokrotnie zdarza się, że dzwonimy do przychodni, zapisujemy się do lekarza, czekamy w kolejce tylko po to, aby skonsultować swoje wyniki badań lub poradzić się w często błahej sprawie, tymczasem na naszym portalu będziemy mogli to zrobić w kilka minut i dużo mniejszym kosztem.

Telemedycyna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. To nowy i innowacyjny sposób świadczenia usług medycznych za pośrednictwem nowoczesnych technologii informacyjnych, bez konieczności fizycznego kontaktu z lekarzem w placówce zdrowotnej. Według Amerykańskiego Towarzystwa Telemedycyny, rynek ten w 2010 roku osiągnął wartość globalną ponad 600 milionów dolarów, a prognozy wskazują, że liczba ta wzrośnie do ponad 3 miliardów dolarów do 2017 roku.

Właścicielem Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl jest spółka 4 Health Group Dąbrowski Sp. k. z Katowic. Według prognoz spółki, portal ma obsługiwać docelowo ponad 200 tysięcy telekonsultacji w ciągu roku. Ten poziom zostanie osiągnięty w ciągu pierwszych 5 lat obecności na rynku. W ramach oferty zostaną udostępnione telekonsultacje specjalistyczne medyczne oraz telekonsultacje okołomedyczne związane z dietetyką, teleopieką dla seniorów i e-rehabilitacją.

Mogą Cię również zainteresować