Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas otwartej konferencji „Inwestor z ludzką twarzą”, która rozpocznie się w poniedziałek 12 grudnia o godz. 12.00 w Szkole Głównej Handlowej (sala 152G) w Warszawie. Z uczestnikami spotkania wiedzą i doświadczeniem podzielą się zarówno inwestorzy jak i firmy, które pozyskały finansowanie dla swojej działalności biznesowej i z sukcesem ją rozwijają.

– Polacy są przedsiębiorczymi osobami o czym świadczą ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego. Z informacji GUS wynika, że w naszym kraju zarejestrowane są aż niemal 4 miliony firm, z czego połowa aktywnie funkcjonuje – mówi Dariusz Krawczyński, prezes Platinum Finance SA i organizator konkursu „Pierwszy Milion”, który podczas seminarium przybliży zebranym kryteria, jakimi kierują się inwestorzy, oceniając pomysły początkujących biznesmenów. – Dlatego w czasie konferencji chcielibyśmy przekazać zainteresowanym praktyczne wskazówki dotyczące sposobów pozyskiwania kapitału i możliwości rozwoju przedsiębiorstw.

Podczas konferencji „Pierwszy Milion: Inwestor z ludzką twarzą” zostanie poruszony temat debiutu na rynku NewConnect, jako popularnym sposobie pozyskiwania dodatkowego kapitału dla spółki. Swoją wiedzą o tym aspekcie podzieli się Marcin Wojcieszuk, prezes Financial Markets Center Management Sp. z o.o. – autoryzowany doradca NewConnect. Spotkanie uświetnią Ci, którym udało się znaleźć inwestora dla swoich pomysłów. Do grona prelegentów należą: Robert Rogacewicz, założyciel portalu społecznościowego Grono.net, Bartłomiej J. Gawron, prezes KCSP SA, spółki technologicznej notowanej na NewConnect, Damian Wiatrak, prezes PinotCaro SA, spółki działającej w branży gastronomicznej, notowanej na NewConnect oraz Monika Krajewska, prezes CapePoint Group Sp. z o.o. – firmy świadczącej usługi doradcze dla jednostek samorządu terytorialnego.