Best Internal Cover Letter Rbc Sample Business Plan Essay On Co Education Disadvantages Ak By Peter Dickinson Summary

„Nowa” waluta na świecie?

przez Katarzyna Wagner

Złoto w dalszym ciągu bije rekordy wzrostu notowań. Spowodowane jest to eskalacją obaw na światowych giełdach tym, że globalna gospodarka słabnie. Zdaniem ekonomistów, złoto obecnie stało się walutą świata.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Kruszec kosztuje już powyżej 1 860 dol. za uncję. Złoto w Londynie w dostawach natychmiastowych zwyżkuje o 44,15 dolarów, czyli o 2,4% do 1 867,95 dolarów, wcześniej osiągając rekordowe 1 868,63 dol. za uncję. W dostawach na grudzień złoto zdrożało na Comex w Nowym Jorku o 2,7% do 1 871,20 dolarów za uncję, ale wcześniej zaliczyło rekordowe 1 872,20 dolarów za uncję.

Czynnikami sprzyjającymi obecnym wzrostom cen złota są przyszłe oczekiwania, m.in. większej globalnej płynności i pogorszenia status quo globalnego PKB. Inwestorzy są przekonani, że władze fiskalne i monetarne na świecie nie zrobią nic dobrego, kiedy trzeba będzie rozwiązać obecne problemy fiskalne globalnej gospodarki. Złoto zdrożało w tym roku o 31%. Od 11 lat kruszec pozostaje w rynku byka i jest to najdłuższy taki okres, od co najmniej 1920 r.

Mogą Cię również zainteresować