Elasticos Centroamericanos Y Textiles Sa De Cv Honduras Sample Essay Of Giving Opinion Budak Nakal Lab Report Pdf Co Op Funding Application Letter Literary Analysis Theory

Zarobki naszych współpracowników

przez Marek Wyrzychowsk

Z badań jakie przeprowadził Institute of Payroll Professionals wynika, że co szósty pracownik, jeśli tylko wiedziałby, że nikt go na tym nie przyłapie, spojrzałby haniebnie na pasek wypłat kolegi pozostawiony beztrosko na jego biurku.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Czy współpracownicy dzielą się wiedzą na temat wysokości swoich zarobków? 18% robi to bez większych problemów czy frustracji. Ponad połowa mówi wprost swoim znajomym i kolegom spoza pracy ile zarabia. Wprawdzie zarobki często bywają w firmach tajne i rzadko kiedy w organizacji panuje pełna transparentność zarobków, ale i tak ludzie lubią wiedzieć czy inni mają więcej, czy mniej. Jednak jak się okazuje wiedza na temat zarobków kolegi zza biurka wcale może nie być dla nas taka dobra…

Jeśli pracownik dowie się, że zarabia mniej, to automatycznie będzie rozżalony lub rozzłoszczony. Zwłaszcza, jeśli wykonuje podobne obowiązki lub ma przekonanie, że pracuje lepiej. Nawet, jeśli jeszcze do tej pory był zadowolony ze swoich warunków finansowych, to dziś, po zobaczeniu paska zarobków kolegi, prawdopodobnie będzie rozżalony i może go ogarniać uczucie frustracji.

Z drugiej strony w ogóle nie lepiej jest, jeśli okaże się, że zarabia więcej! Wprawdzie nie czuje się gorzej, ale jak wykazują badania, humor wcale mu się nie poprawia. Po prostu nic się nie dzieje. Więc nasuwa się pytanie: czy na pewno warto wiedzieć ile zarabia kolega? Zyskać nic na tym nie zyskamy, a możemy jedynie stracić.

Mogą Cię również zainteresować