Wygodny biznesmen

przez Agnieszka Michalak

Wygoda to pojęcie względne, ale niezaprzeczalnie idące z duchem czasu. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się nam dobrem luksusowym – internet, telefon komórkowy, komputer, dzisiaj jest po prostu narzędziem pracy każdego przedsiębiorcy…

źródło: Natablicy.plźródło: Natablicy.pl

Kilkanaście lat temu za wygodę uznawano posiadanie samochodu, podczas gdy obecnie jest to niemalże standard. Czym jest wygoda w biznesie? To możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań. Przedsiębiorcy podkreślają, że bardzo istotnym aspektem ułatwiającym codzienną pracę jest możliwość zdalnego jej wykonywania, praktycznie z każdego miejsca na ziemi. O tym, że biznes przenika się z wygodą wiedzą doskonale również właściciele hoteli czy restauracji, którzy dopasowują się do oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów. Przykład? Kto z Was wyobraża sobie dziś hotel nie posiadający sieci wi-fi?

Biznes a wygoda?

To wszystko nie dzieje się bez przyczyny. Badania pokazują, że pracujemy i zarabiamy coraz więcej. Pomimo spadku zatrudnienia, wynagrodzenie wzrosło mocniej niż prognozowali ekonomiści. Polak spędza w pracy długie godziny, dlatego stara się, żeby czas ten był maksymalnie komfortowy. Zmienił się również sposób spędzania wolnego czasu. Z uwagi na to, że mamy go coraz mniej, staramy się, aby był wyjątkowy i wartościowy. Polak o zarobkach średnia plus nie spędza już długich godzin w wygodnym fotelu oglądając wielocalowy, plazmowy telewizor. Trend ten widoczny jest szczególnie w większych miastach, w których firmy prześcigają się w coraz to nowszych ofertach uprzyjemniających życie „po godzinach”.

Powody zmian

Zmiany jakie zaszły w naszej mentalności zauważa również Grzegorz Turnau, właściciel sieci apartamentów Grupa TURNAU. – Klienci oczekują wygody, ponieważ za nią płacą. Najistotniejsze jest, aby nie musieli dbać o codzienne błahostki, na przykład o sprzątanie. Najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na zajmowanie się takimi sprawami – mówi. Biznesmeni cenią sobie profesjonalizm wykonywania zadań oraz wymagają samodzielności od ludzi, którymi się otaczają. W cenie są również umiejętności pracy zespołowej oraz zarządzanie zespołem. Poczucie, że chwilowa nieobecność w firmie nie będzie skutkowała jej kryzysem jest bardzo istotne – chodzi tu o komfort psychiczny. Z tego też powodu takie cechy ceni się u współpracowników.     

Wygoda czy wygodnictwo?

Szanujemy swój czas, a to z pewnością duży pozytyw. Praca to spora część naszego życia, dlatego wymagania względem jej komfortu są jak najbardziej uzasadnione. Pracujący ciężko Polak nie chce zastanawiać się nad tym, czy zjeść obiad w restauracji, czy lepiej dla oszczędności ugotować w domu, albo czy kupić perfumy w drogerii czy zamówić je taniej w internecie. To dobrze, bo świadczy o wyższym poziomie życia, na który może sobie pozwolić. Również nasze codzienne wybory konsumenckie są bardziej spontaniczne, ale jeśli jesteśmy dzięki nim szczęśliwsi i bardziej zadowoleni, to nie ma w tym prawdopodobnie nic złego. Najważniejsze, aby wyważyć czas tak, żeby znaleźć go na wszystko, co dla nas ważne. 

Mogą Cię również zainteresować