Curriculum Vitae Fr Uni Case Study Analysis Operations Management My Respected Teacher Essay Writing Poorly Structured Essays

Wsparcie prawne dla przedsiębiorców z sektora MŚP

przez Mateusz Barczyk

Właściciele małych i średnich firm niejednokrotnie poświęcają dużo czasu na samodzielne przygotowanie dokumentów firmowych, w tym umów. Skomplikowane przypadki wymagają specjalistycznych konsultacji prawnych, czasami bardzo kosztownych. Jak wybrnąć z tej sytuacji?


Dobrym rozwiązaniem jest e-usługa wsparcia prawnego. Sporządzanie umów firmowych bywa bardzo czasochłonne. Należy dopracować kwestię formy i treści, zastanowić się zarówno nad aspektami prawnymi, jak i edytorskimi, wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne zapisy. Czasem właściciele małych firm robią to kosztem czasu, który mogliby przeznaczyć na koordynowanie i planowanie innych, bieżących działań firmy. Istnieje jednak proste wyjście…

Drobniejsze zagadnienia prawne można szybko rozwiązywać za pomocą
e-usługi wsparcia prawnego proponowanej przez platformę e-kapital.pl. – Użytkownicy naszego portalu chętnie korzystają z usługi wsparcia prawnego, a w jej obrębie z generatora umów. Jest to druga, zaraz po e-usłudze budżetowania, najczęściej wykorzystywana funkcjonalność naszego portalu. Korzysta z niej około 70 % abonentów. Z naszych statystyk wynika, że codziennie generowanych jest kilka, kilkanaście umów. To utwierdza nas w przekonaniu, że stworzyliśmy praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie – wyjaśnia Radosław Polowy, prezes zarządu e-kapital.pl.

Czym jest e-usługa wparcia prawnego?

To narzędzie stworzone z myślą o przedsiębiorcach poszukujących gotowych rozwiązań administracyjno-prawnych. Za pomocą e-usługi wsparcia prawnego można skorzystać m.in. z generatora umów, który pozwala na proste i szybkie skonstruowanie najczęściej wykorzystywanych w biznesie umów. Można to zrobić na dwa sposoby. Stosując kreator online, przedsiębiorca tworzy dokument tekstowy w formacie PDF – gotowy do wydrukowania i podpisu. Może również pobrać wzór w formacie doc. Dostępne są m.in. wzorce: umowy o pracę, umowy dostawy, umowy dzierżawy, umowy o dzieło, umowy pożyczki. E-usługa wsparcia prawnego to także kalkulator i wyszukiwarka opłat sądowych oraz baza aktów prawnych, która w szybki sposób pozwala dotrzeć do istotnych dla firmy przepisów. Korzyści wynikające z tego elektronicznego narzędzia to, przede wszystkim: łatwy dostęp do najważniejszych informacji z dziedziny prawa, duża oszczędność czasu oraz możliwość praktycznego wykorzystania dostępnych narzędzi, które sprawdzają się na co dzień. Jak skorzystać z e-usługi wsparcia prawnego? Wystarczy zarejestrować się na stronie. W menu strony znajduje się pozycja „Wsparcie prawne”. Szczegółowe informacje bez trudu można odnaleźć w serwisie.


E-kapital to platforma e-usług i porad dla małych i średnich przedsiębiorców. Ze względu na szeroki zakres e-usług, niespotykany dotychczas na polskim rynku, rozwiązania proponowane przez e-kapital mają nowatorski charakter. Po raz pierwszy przedsiębiorcy z sektora mikro i małych przedsiębiorstw dostają do ręki narzędzia umożliwiające im, w jednym miejscu, korzystanie z funkcji i informacji pomocnych przy codziennym prowadzeniu biznesu. E-kapital to – zdaniem jej twórców – pierwsza platforma integrująca wiele e-usług, przeznaczonych dla rozwijających się przedsiębiorstw. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Mogą Cię również zainteresować