Best Bibliography Ghostwriters For Hire For College Essay Competition 2012 Japan 2018 Detroit Abandoned Buildings Photo Essay About Nature Free Essays On Duty Honor Country Different Stages Of Research Proposal Pdf Sample Resume Of Asst Manager Sales

Rzehaczek – łomniański pensjonat z klasą

przez Marek Wyrzychowsk

Jeśli planujesz organizację szkolenia dla kilkudziesięciu osób w malowniczym miejscu z niesamowitym klimatem, lub po prostu chciałbyś kilka dni odetchnąć od zgiełku miasta – Rzehaczek nadaje się do tego wyśmienicie. Ten łomniański pensjonat łączy nowoczesność z tradycją dzięki czemu jest idealny zarówno do edukacji, jak i na rodzinny wypoczynek.

ee

W Łomnej Dolnej, tuż obok wyciągu narciarskiego „Armada”, stanął pod koniec grudnia 2012 roku nowy, wyjątkowy pensjonat. Na dwupiętrowym drewnianym budynku widnieje szyld „Penzion Rzehaczek”. Pensjonat „Rzehaczek” został wybudowany z myślą o rodzinach. Dla nich przygotowano sześć stylowych apartamentów – dwa czteroosobowe i cztery pięcioosobowe. Mniejsze składają się z kuchni, jadalni, łazienki i jednej sypialni. Większe mają na poddaszu drugą sypialnię. Ponadto jeden apartament przystosowano dla osób niepełnosprawnych.

– W Łomnej nie ma drugiego takiego pensjonatu. W ofercie są albo pokoje hotelowe albo zakwaterowanie w dawnych zakładowych ośrodkach wczasowych. Apartamenty rodzinne to nowość – przekonuje właściciel pensjonatu, Bogdan Pytlik.

Łomniański pensjonat dla rodzin łączy nowoczesną ofertę z miejscową tradycją. Na parterze mieści się mini wystawa o historii Łomnej. Materiały zgromadził sam właściciel. – Korzystałem z różnych źródeł – z materiałów archiwum opawskiego, z opowiadań ludzi, wiele czerpałem z kroniki Łomnej Dolnej, którą przez czterdzieści lat prowadził mój pradziadek, Jan Korzenny senior – mówi Pytlik.

Również nazwa pensjonatu ma ścisły związek z miejscową historią. Rzehaczek to nazwisko wybitnego organizatora życia kulturalnego i gospodarczego Łomnej Górnej i Dolnej. Ferdynand Rzehaczek był pierwszym dyrektorem szkoły w Łomnej Górnej-Sałajce, inicjatorem budowy tamtejszego kościoła oraz nieistniejącego już schroniska na Sławiczu. – Rzehaczek był znaną osobistością w Łomnej, a także moim przodkiem – dodaje właściciel pensjonatu.

U „Rzehaczka” panuje atmosfera swojskości i polskości. Tu każdy poczuje się jak u siebie w domu. Tu można rozmawiać zarówno po polsku, jak i gwarą, a komfort psychiczny idzie w parze z komfortem materialnym. Oprócz ładnie wyposażonych apartamentów jest restauracja z tarasem oferująca dania tradycyjnej kuchni beskidzkiej, kącik dla dzieci, sauna i jacuzzi (w cenie wynajmu), bezpłatny dostęp do internetu oraz miejsca parkingowe.

Pobyt w Pensjonacie Rzehaczek to „zdrowy” pobyt. Budynek został zbudowany tradycyjną metodą stosowaną przez wieki przez górali beskidzkich. W narożnikach bale łączone są na tzw. zamek węgłowy bez ostatków, co zapewnia dużą stabilność połączeń. W Łomnej można zobaczyć domy budowane tą technologią, które liczą ponad 150 lat.

– Domy zbudowane z drewna zapewniają przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach. Taki budynek oddycha naturalnie, naturalnie godzi też różnice pomiędzy wewnętrzną wilgotnością a klimatem na zewnątrz obiektu. Szczególnie polecany jest więc dla astmatyków i alergików – wyjaśnia Pytlik.

Chociaż pensjonat „Rzehaczek” jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin o każdej porze roku, z bazy noclegowej liczącej 28 łóżek i z restauracji na 30 osób mogą korzystać również grupy zorganizowane, firmy czy kluby sportowe. Szkolenia i imprezy firmowe, uroczystości rodzinne, spotkania klasowe absolwentów oraz zgrupowania sportowe – to wszystko warto zorganizować właśnie w nowym pensjonacie w Łomnej Dolnej. No i kto raz spróbuje w Rzehaczku piwa nasycanego tlenem, nie skosztuje już innego:

– Dotychczas najlepszym piwem jakie piłem w życiu, było chorwackie Ožujsko. Jednak ten kuflowy Pilsner, którym zostałem poczęstowany niedawno w Rzehaczku, pobił wszystkie piwa świata. Na łeb na szyję. Polecam zatrzymać się tam choćby tylko po to, aby napić się najlepszego piwa na świecie. To tylko 30 km od Cieszyna! – wspomina pobyt w Rzehaczku Maciej Maciejewski, redaktor naczelny „Network Magazynu”. 

Uwaga! Specjalnie dla Czytelników „Network Magazynu”: od dziś każdy gość Rzehaczka, który jednocześnie będzie członkiem społeczności naszego portalu Networkio.eu, dostanie 15% zniżki od cen znajdujących się na stronie internetowej pensjonatu!

reklamareklama

Kontakt:

Pensjonat „Rzehaczek”

Łomna Dolna

Tel. +420 608 81 44 31

www.rzehaczek.cz

Mogą Cię również zainteresować