Training And Development Thesis Topics Metaplus Sa De Cv Mexico Warehouse Business Plan Examples Computer Science Homework Example

Przedsiębiorcy apelują do nowego rządu

przez Katarzyna Wagner

Wybory już za nami. Dlatego organizacje zrzeszające mały, średni i duży biznes domagają się od nowego rządu, aby potraktował ich jak pełnoprawnego partnera. Ponadto chcą powołania ministerstwa przedsiębiorczości na wzór amerykańskiego Small Business Administration.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Jak tłumaczą eksperci PKPP Lewiatan, chodzi o skupienie kompetencji dotyczących przedsiębiorstw: resort czuwałby nad tym, by przepisy dotyczące prowadzenia biznesu były spójne, powstawały przy udziale zainteresowanych stron i pomagały, zamiast szkodzić.

Jednak przedstawiciele Centrum im. Adama Smitha woleliby uniknąć rozbudowywania administracji. Ich zdaniem nie ma sensu mnożenie jej struktur. Wystarczy wyeliminować większość niespójnych i bezsensownych przepisów. Deregulacja to najważniejsze zadanie dla nowego rządu także według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ich zdaniem, jeżeli władza marzy o wysokim wzroście, to pierwszą rzeczą, jaką powinna zrobić, jest powołanie urzędu deregulacyjnego.

Urząd deregulacyjny powinien powstać na ściśle określony czas, po którym zostanie zlikwidowany i rozliczony z tego, ile bzdurnych przepisów i instytucji zlikwidował.
Nie padają też żadne nazwiska osób, które miałyby się zajmować przedsiębiorczością, wszyscy zgodnie twierdzą, że nie ważne kto, a ważne jak. Ważne, aby władza zaczęła się liczyć z głosem przedsiębiorców, z ich propozycjami i była konsekwentna we wdrażaniu przyjaznych, biznesowi rozwiązań.

Mogą Cię również zainteresować