Epson R2880 Custom Paper Sizes Tips To Write Good Research Papers Barangay Clean And Green Project Proposal Gessayova 47 News Book Publishing Case Study Paragraph Worksheets Writing

Powstaje nowa definicja piramidy finansowej

przez Marek Wyrzychowsk

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w programie „Money. To się liczy” zapowiedział prace nad zdefiniowaniem „piramidy finansowej” oraz „wielkiej afery gospodarczej” w przepisach tak, aby „zabezpieczyć interesy Polaków”.

źródło: Money.plźródło: Money.pl

Czekamy z wielką niecierpliwością. Mamy nadzieję, że ustawodawcy znów nie wyleją dziecka z kąpielą, a prowadzone postępowania w sprawie ewidentnych piramid finansowych nie będą już ciągnęły się po pięć lat jak to ma miejsce obecnie. Być może sprawy tak ważne dla milionów polskich obywateli nie będą już przerzucane z urzędu do urzędu jak od Iwana do pogana… Kwestia piramid finansowych w Polsce wymaga nowej – inteligentnej konstrukcji prawnej oraz dynamicznego i sprawnego działania osób kompetentnych.

Zobacz wypowiedź: Wiceminister zapowiada nowe przepisy

Przypomnijmy, że obecnie nie wygląda to profesjonalnie. Obecnie ciągną się postępowania prokuratorskie i UOKiK w sprawie takich spółek jak FutureNetDasCoin, NetLeaders, a w sprawie Lyoness (choć w innych krajach już od dawna zapadają wyroki) polscy urzędnicy grzebią się już piąty rok. Porażka na całej długości frontu.

Mogą Cię również zainteresować