Sigma Beta Delta Honor Society Resume Ps2001 Presentation Pro Professional Resume On Website More Or Less Homework Debate Different Effects Of Earthquakes Essay Essay My New Resolution For New Year

Ponad 50% Polaków ma internet

przez Marek Wyrzychowski

Już ponad połowa Polaków korzysta z internetu. 60% gospodarstw domowych ma dostęp do komputera. Tak wynika z najnowszych danych GUS. Pomimo tego wciąż nam daleko do takich krajów, jak: Szwecja czy Norwegia.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Jednak pod względem dostępu i korzystania z internetu wyprzedzamy między innymi Bułgarię i Grecję. W 2009 roku z internetu korzystało 52% Polaków, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku odsetek ten zwiększył się o 3 punkty procentowe. Jednak pod względem zinformatyzowania wciąż nam daleko do czołówki europejskich krajów. W Islandii czy Holandii blisko 90% mieszkańców jest online, a kraje skandynawskie oraz Niemcy i Wielka Brytania notują ponad 80% aktywnych internautów. Polska plasuje się mniej więcej w środku – wyprzedzamy Bułgarię, Rumunię oraz Grecję, w których dostęp do internetu ma 30 i 40% obywateli.

Z komputera i internetu najczęściej korzystają osoby uczące się. W tym roku aż 99% ludzi online zagląda do książek i podręczników. W ubiegłym roku odsetek ten był o jeden punkt procentowy niższy. Najmniej użytkowników internetu można znaleźć wśród emerytów. Zaledwie co czwarty z tej grupy jest online. Ponadto, jak deklaruje połowa badanych, z sieci korzystamy najczęściej w domu. Co piąty internauta surfuje w pracy, co dziesiąty zaś w szkole lub na uczelni. Co trzeci internauta komunikuje się w sieci za pomocą komunikatora. Co piąty z kolei dzwoni dzięki sieci. 15% badanych udziela się na czatach i forach dyskusyjnych. Niewiele ponad 8% Polaków deklaruje, że czyta blogi. Ponad 80% Polaków korzysta z e-maila. Blisko 70% wyszukuje w sieci informacje o towarach i usługach. Z kolei ponad 40% korzysta z bankowości elektronicznej.

Mogą Cię również zainteresować