Best It Cv Sample Doc Essay On Digital Smart Class Ki Upyogita Phd Thesis Template Word 2010 Educator Resume Sample Teacher .doc Top Biography Ghostwriter For Hire Online Under The Greenwood Tree Chapter Summary

Pierwsza gwiazdka w hotelu?

przez Mateusz Zaród

„Nie samotnicy, nie uciekający od tradycji a całe rodziny chcące spędzić we wspólnym gronie okres świąteczny” – według ekspertów właśnie takie osoby decydują się najczęściej wyjechać na święta. Z roku na roku jest ich coraz więcej.

Pałac w Paszkówce
Pałac w Paszkówce

Wielu osobom wydaje się, że wyjazd na święta wiąże się z zerwaniem tradycji czy zamianą świąt na urlop. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. – Nic bardziej nie umożliwia świętowania z bliskimi, jak pobyt w hotelu. Ludzie nie muszą spędzać godzin w kolejkach sklepowych i stojąc nad garnkami. Wszystko jest przygotowane i podane. A rodzinom pozostaje jedynie… świętowanie – mówi Jan Oleksy, właściciel XIX wiecznego Pałacu w Paszkówce, który po raz dziesiąty organizuje Boże Narodzenie w swoim hotelu.

Tradycja najważniejsza

Jak wynika z różnych badań sondażowych, Polacy coraz bardziej przywiązują wagę do tradycji i chętnie angażują się w świąteczne zwyczaje. Prawie 100% osób pytanych przez TNS OBOP, w jednym z badań sondażowych odpowiedziało, że w wigilię dzieli się opłatkiem, je tradycyjne potrawy i ma ubraną choinkę. Niecałe 90% przyznało, że przestrzega w wigilię ścisłego postu i obdarowuje się prezentami. Nieco mniej, ale wciąż sporo osób zadeklarowało, że chodzi na pasterkę, wspólnie śpiewa kolędy i kładzie sianko pod obrusem – kolejno 76%, 75% i 74% ankietowanych osób zaznaczyło taką odpowiedź. Hotele wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, prześcigają się w organizowaniu atrakcji dla świętujących. Zazwyczaj w pakietach świątecznych nie brakuje wspólnego ubierania choinki, śpiewania kolęd czy przyjścia Mikołaja. Niektóre hotele idą dalej. – Jeśli komuś zabraknie pracy, zechce polepić pierogi czy pomóc w gotowaniu zupy grzybowej, to może robić to pod okiem naszego szefa kuchni. Przy okazji można się wymienić przepisami – śmieje się Oleksy.

Podwójne świętowanie

Podobnie jest w kwestii Sylwestra. Zwłaszcza, że bardzo często goście przyjeżdżający na święta, zostają do Nowego Roku. Dodatkowym plusem spędzania wyjazdowych świąt jest możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, którymi dysponują hotele. Tym o wyższym standardzie zazwyczaj nie brakuje jacuzzi, sauny czy nawet kąpieli w kozim mleku. Choć to ostatni dzwonek by zarezerwować miejsce na świąteczny wyjazd, to ludzie często decydują się dopiero na ostatnią chwilę. Zazwyczaj jednak, dla hoteli nie stanowi to problemu. – Jeśli będziemy mieć wolną komnatę lub pokój hotelowy, to serdecznie zapraszamy. Jedzenia starczy dla wszystkich – mówi Jan Oleksy.

Mogą Cię również zainteresować