Sps Mayur Vihar Holiday Homework Pass How To Skip Slides In Powerpoint Presentation Suggestion For Essay Writing Resume Cover Letter Actuarial Internship

Oddaj swoje wolne

przez Marek Wyrzychowsk

Czy bylibyście w stanie oddać swój wolny dzień koledze, jeśli byłby bardzo zmęczony pracą? Pytanie może wydawać się wbrew pozorom dość trudne. Jednak na taką opcję wsparcia pracowniczego zdecydowała się firma Google, uważana za najlepszego pracodawcę na świecie.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

W niektórych dużych firmach zagranicznych, w Polsce jeszcze nie, powoli wprowadza się opcję sprzedaży wolnych dni. Osoba, która chce sobie dorobić do pensji, może swoje wolne dni, które przysługują jej w ramach urlopu, sprzedać innemu pracownikowi (oczywiście nie wszystkie, firmie zależy, by każdy wypoczął). Sprzedaż za pieniądze to jednak zupełnie inna polityka niż dobrowolne oddawanie dni wolnych za darmo – tak jak zrobiono to w Google.

W Google, firmie, która została ogłoszona w tym roku najlepszym pracodawcą na świecie, istnieje możliwość oddania wolnego dnia na rzecz kolegi z pracy, który czuje się przemęczony. Oddać jak i przyjąć wolny dzień może każdy. Google nie martwi się tym, że wolne dni przechodzą między pracownikami – w końcu wszystko zostaje w rodzinie Google.

Google nie ujawnia, jak wiele przypadków przekazywania dni wolnych zdarza się między pracownikami. Fakt jest taki, że na pewno to miły gest, który buduje poczucie przynależności i wspólnoty między pracownikami. Poza tym, w odróżnieniu od sprzedawania wolnego, nie ma tu ryzyka, że ktoś mimo zmęczenia, sprzedaje swoje wolne dla powiększenia osobistego budżetu.

Mogą Cię również zainteresować