Cover Letter For Infection Control Job Describe Vivian In A Lesson Before Dying Essay Dpt Application Essay Do Trees Have Standing Summary

Nowy standard działania doradców finansowych?

przez Piotr Hoffmann

Zdaniem twórców tego projektu, do tej pory nie było na polskim rynku systemu, który wspomagałby pracę doradców finansowych dla firm. Pierwszym rozwiązaniem tego typu ma być Platforma CapitalesNet. Być może pozwoli to na rozwój nowej gałęzi usług finansowych?

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Od potrzeby do usługi

Jak się dowiedzieliśmy, platforma CapitalesNet oferuje połączenie funkcjonalności systemu do zarządzania relacjami z klientami (ang. CRM) oraz obiegu dokumentów i procesów (ang. workflow). Dane o klientach oraz dokumenty gromadzone są w jednym miejscu, a obsługa projektów staje się w dużej mierze zautomatyzowana. Platforma umożliwia współpracę wielu osób pracujących nad jednym projektem, co jest szczególnie użyteczne, gdy w grę wchodzi specjalizacja poszczególnych osób zajmujących się obsługą (np. doradca klienta oraz analityk). System umożliwia wspólny dostęp do dokumentów oraz pozwala na łatwą komunikację pomiędzy użytkownikami.

W platformie CapitalesNet zautomatyzowana została również komunikacja z instytucjami finansowymi. Użytkownik otrzymuje pełną informację na temat zakresu danych oraz dokumentów potrzebnych do procedowania wybranej oferty, a zapytanie trafia bezpośrednio do właściwej osoby z instytucji finansowej.

Obecnie w platformie dostępnych jest blisko 200 produktów kredytowych dla firm. Wśród nich są zarówno produkty bankowe jak i te z instytucji pozabankowych. Dostępne są również rozwiązania nieco niszowe jak np. pożyczki dofinansowane przez UE, kredyty dla firm z zaległościami w Urzędzie Skarbowym i ZUS czy finansowanie pomostowe dla projektów unijnych. Wyszukując produkty użytkownik może posługiwać się różnymi kryteriami – od opisujących sytuację finansową klienta po możliwość skorzystania z karencji w spłacie kredytu. System pokazuje wówczas wyniki uszeregowane pod względem dopasowania produktu do konkretnych kryteriów.

– O ile nam wiadomo to jedyne miejsce, w którym można znaleźć tak wyczerpującą informację na temat usług finansowych dostępnych na polskim rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Artur Piotrowski, prezes firmy Capitales, która stworzyła system CapitalesNet. – Oferty te często się zmieniają, więc ich aktualizacja to czasochłonne zajęcie. Wymaga także zaawansowanej wiedzy produktowej oraz sprawnych relacji z instytucjami finansowymi.

Użytecznym wsparciem pracy doradców jest system oceny klienta dostępny w CapitalesNet. Na podstawie danych z bilansu i rachunku wyników narzędzie wylicza poziom dostępności finansowania dla klienta oraz szacuje ryzyko finansowe dla instytucji finansowej. Przedstawia też kilkanaście najpopularniejszych wskaźników finansowych wykorzystywanych przez banki przy ocenie zdolności kredytowej wraz z ich interpretacją.

W ramach Platformy CapitalesNet istnieje również możliwość korzystania z umów o współpracy i relacji z blisko 60 instytucjami finansowymi, a także ze wsparcia analityków oraz specjalistów produktowych. Użytkownik systemu może zdecydować czy danym klientem zajmie się w pełni czy też skorzysta z dodatkowego wsparcia.

Zarabianie na wiele sposobów

Dla doradców finansowych obsługujących firmy CapitalesNet jest funkcjonalnym narzędziem, które pozwala na automatyzację pracy oraz dostęp do wiedzy o produktach i ocenie klienta. Dzięki temu mogą oni korzystać z rozwiązań dostępnych dotychczas dla dużych firm doradczych. Zdaniem korzystającej z systemu Aleksandry Wieser, właścicielki firmy WIESER Kredyty i Nieruchomości, CapitalesNet wypełnia ciekawą niszę rynkową. – Szukałam takiego rozwiązania, ale wszędzie znajdowałam tylko możliwość przekazania kontaktu i tyle. A ja chcę brać udział w procesie od początku do końca – mówi Wieser. CapitalesNet może być także narzędziem dla osób, które mają kontakt z firmami, ale nie chcą lub nie są w stanie zajmować się w pełni doradztwem finansowym. Biura księgowe, doradcy podatkowi czy ubezpieczeniowi mogą przekazać kontakt do potencjalnego klienta (na przykład do firm, które obsługują) i już za to otrzymać wynagrodzenie.

Projekt CapitalesNet uzyskał dofinansowanie ze środków europejskich w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Dzięki temu obecnie oferowany jest bezpłatnie. Być może rozwiązanie to pozwoli rozwinąć dziedzinę doradztwa finansowego dla firm, która do tej pory skalą i zaawansowaniem przegrywała z usługami dla klientów indywidualnych.

CapitalesNet to system kompleksowego wsparcia doradców w procesie pozyskiwania rozwiązań finansowych dla firm. System oferuje automatyzację pracy oraz komunikacji pomiędzy użytkownikami, klientami oraz instytucjami finansowymi. CapitalesNet umożliwia dostęp do ponad 200 ofert sześćdziesięciu instytucji finansowych. Użytkownicy otrzymują także narzędzie do analizy zdolności kredytowej opartej na najpopularniejszych wskaźnikach finansowych wykorzystywanych przez banki. Z CapitalesNet korzystają doradcy finansowi zajmujący się rozwiązaniami dla firm, a także osoby i firmy chcące poszerzyć zakres świadczonych usług, jak np. biura rachunkowe, doradcy unijni czy firmy ubezpieczeniowe.

Mogą Cię również zainteresować