American Chemical Society Skills Resume Jane Eyre Essay Prompt Best Rhetorical Analysis Essay Editor Websites For Mba Crafting Community Case Study Report

Nowy sposób na piratów?

Jak wielkie zaskoczenie czekało na piratów ściągających z sieci nielegalną kopię Androidowej aplikacji „Walk and Text”. Okazało się, że zamiast właściwego programu aplikacja wysyła do wszystkich kontaktów z listy SMS’a mówiącego o akcie piractwa danej osoby.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Tego typu aplikacje zostały już okrzyknięte jako shameware (z angielska shame = wstyd) i taka jest ich rola – przynieść jak najwięcej wstydu piratom. Legalna aplikacja Walk and Text wykorzystuje kamerę w smartfonie, aby podczas pisania SMS’a jednocześnie idąc na nic nie wpaść. Pokazuje ona obraz z kamery jako tło. Całość w Android Markecie kosztuje zaledwie 2 dolary.

Ci, którzy ściągnęli program z nielegalnych źródeł mogli jednak zamiast właściwej aplikacji spotkać się z tym, że po uruchomieniu przeniosła ona na oficjalną stronę aplikacji w sklepie, a do tego wysłała do wszystkich kontaktów z listy SMS’a o treści:
„Hej, właśnie ściągnąłem z sieci piracką wersję aplikacji Walk and Text na Androida. Jestem głupi i chciwy – kosztowała ona tylko 1 dolara. Nie kradnij tak jak ja.” Po wszystkim pojawiała się dodatkowa wiadomość o tym, że twórcy mają nadzieję, iż teraz pirat przemyśli swoje działanie. Niektórzy piraci niezadowoleni z takiego działania w internetowych komentarzach już grozili twórcy programu pozwami.

Mogą Cię również zainteresować