Przedsiębiorcy mogą uzyskać sprawdzenie oferty kredytowej, sprawdzenie możliwości dofinansowania z UE czy też informacje o najlepszych ofertach inwestycyjnych na rynku. Szkolenia dla przedsiębiorców w ramach akcji „Nie Łykaj jak Pelikan” są skierowane do firm z sektora MŚP. Podczas szkoleń przedsiębiorcy dowiedzą się o możliwościach dokapitalizowania działalności gospodarczej, dostępnych narzędziach i mechanizmach rynkowych, jak również o szansach i zagrożeniach z tym związanych.

Dwudniowe szkolenia dla przedsiębiorców będą odbywać się przez cały rok w okresie kwiecień 2012/kwiecień 2013 roku, w ośrodku SPA Bagiński & Chabinka w Międzyzdrojach. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zapisy na szkolenia odbywają się pod numerem tel.: 91 425 28 50 oraz na stronie www.4x4biznes.pl.

Akcja edukacyjna „Nie Łykaj jak Pelikan” rozpoczęła się w 2011 roku i początkowo skierowana była do konsumentów. Jej celem jest uświadamianie przedsiębiorców na temat zaciągania zobowiązań finansowych – tak, aby „nie łykali pierwszych lepszych pożyczek, kredytów i nie byli Pelikanem”. W ramach akcji opracowany został Raport Pelikana, który pokazuje, że aż 2/3 przedsiębiorców nie czyta w całości podpisywanych umów, ponad 50% nie wie, iż przysługuje im prawo do negocjowania warunków umowy. Więcej o raporcie na www.nielykajjakpelikan.pl.