Powrót do strony głównej Napisz do redakcji
Network strategiaNetwork forum
Napisz do redakcjiRedakcjaRada programowaPatronatPrenumerataReklama
Megaboom Network MarketinguZapracować na dobry wizerunek
12

08.03.2006:
Młody Bogaty Rentier
Od kilku dni na polskim rynku dostępna jest najnowsza książka Roberta Kiyosaki i Sharon Lechter pt.: "Młody Bogaty Rentier". To kolejne dzieło znanej pary, które traktuje o tym jak stać się finansowo niezależnym. Autorzy uczą w niej jak inwestować i tworzyć biznesy, by w ciągu kilku lat móc przestać pracować i przejść na emeryturę.  12
To książka dla ludzi, którzy nie planują ciężko pracować przez całe swoje życie i nie planują, że na emeryturze będą jeszcze biedniejsi niż otrzymując pensję. "Młody Bogaty Rentier" to historia o tym, jak Robert Kiyosaki i jego żona Kim zaczęli od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami, osiągając finansową niezależność. Zapewne wielu z nas chciałoby przejść na wcześniejszą emeryturę i być finansowo niezależnym. Kiyosaki opisał, jak dokonał tego wraz ze swoją żoną - a co każdy, żyjący w kraju gospodarki rynkowej, może osiągnąć.
Jeden z czytelników tak opisuje książkę: "Robert nie podaje nam sposobów na to, jak się szybko wzbogacić. Jest to napisana w przystępny sposób książka na temat zmian w naszym mentalnym nastawieniu jakich musimy dokonać, jeżeli chcemy osiągnąć zamożność. Nie możesz stać się zamożnym człowiekiem, jeśli nie zaczniesz myśleć jak ktoś, kto już jest bogaty".
Aby wydostać się z "wyścigu szczurów", przestać żyć "od wypłaty do wypłaty" i osiągnąć finansową niezależność, trzeba zmienić myślenie o pieniądzach, ich zarabianiu, wydawaniu i inwestowaniu, trzeba mieć plan i zacząć działać.
Podsumowanie treści książki przez innego czytelnika dobrze oddaje to, co Robert i Kim chcą nam przekazać: "Sukces twojego wysiłku jest w 100% uzależniony od ciebie, a każdy z nas jest ekspertem od sabotowania własnych działań tworząc ze swojego lenistwa i strachu dominujące status quo. Robert Kiyosaki, wykorzystując własną historię, zaprasza nas do przestrzeni swojego umysłu, który miotał się w bezładzie, zanim Robert nie zdecydował się, wiele lat temu, dokonać zmian i skierować swojego życia ku finansowej niezależności.
Następny krok to ten najtrudniejszy - przyjrzenie się sobie. To prawdopodobnie w tym momencie większość ludzi odłożyłaby książkę na zawsze, ale autor stosuje fortel i wciąga czytelnika w wykonanie małych ćwiczeń: listy tego, co lubimy, a czego nie znosimy, ocenę tego, co jest sprytne, co jest ryzykowne itp. Te ćwiczenia tworzą scalony obraz nas samych. Jest to bezbolesna autoterapia i gdy ją ukończymy, będziemy wiedzieli w jaki sposób myślimy o pieniądzach, jaki jest nasz obecny plan finansowy, dokąd dotrzemy, jeżeli będziemy kontynuowali poruszanie się po obecnej drodze".
Jak wygląda państwowy plan emerytalny wie każdy. Nie oczekujmy, że w najbliższej przyszłości znajdą się dodatkowe środki na emerytury. Prognozy mówią, że za kilka lat będą one jeszcze mniejsze. Musimy więc sami zadbać o to, by przechodząc na emeryturę, godnie żyć. Dlaczego nie pójść dalej i nie zacząć budować sobie zabezpieczenia już teraz? Tak, aby przejść na emeryturę jako rentier i to jak najszybciej, mając nawet dużo mniej lat niż ogólnie przyjęty wiek emerytalny? Książka "Młody Bogaty Rentier" uświadamia, że jest to możliwe i otwiera nam oczy, że jeśli sami o to nie zadbamy, to nikt inny tego za nas nie zrobi.

Dzięki uprzejmości Instytutu Praktycznej Edukacji fragment książki "Młody Bogaty Rentier" Roberta T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter dotyczący systemu sprzedaży sieciowej i MLM zamieścimy już w kwietniowym numerze NETWORK magazynu.

 

 
     
     
 

Copyright © 4Media Publisher Wydawnictwo Prasowe 2004 - 2007
• Wszelkie Prawa Zastrzeżone •
• All Rights Reserved •