Resume Curriculum Vitae Templates Park Scholarship Essay Examples Activities To Help With Resume Writing Abstract Of Physical Exercise Essay Profile Essay Examples On Yourself Industrial Design Resume Sample

Najmniej i najbardziej zadowolony wyrobnik

przez Marek Wyrzychowsk

42 lata, brak męża i dzieci. Jak wynika z najnowszych badań tak wygląda najmniej zadowolony pracownik. Wiek 42 lat to najgorszy zawodowo okres dla kobiety. Zwłaszcza, jeśli jest specjalistą, marnie zarabia i poświęciła rodzinę dla kariery.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Sieć badawcza Captivate Network postanowiła przeprowadzić wśród amerykanów badania (Captivate Office Pulse) chcąc sprawdzić, jaki statystycznie jest najszczęśliwszy i jaki najmniej szczęśliwy pracownik. Okazało się, że mężczyźni w przeprowadzonym badaniu wypadli zdecydowanie lepiej od kobiet.

Najszczęśliwszym pracownikiem jest mężczyzna w wieku 39 lat, żonaty i posiadający jedno małe dziecko, którego żona pracuje w niepełnym wymiarze godzin, a on sam pracuje w ramach wyższego szczebla zarządzania. Dochód w takim przypadku jest nie najgorszy, a częściowo spędzająca czas w domu żona zajmuje się nim w wystarczającym stopniu.

Natomiast, jak wynika z przeprowadzonych badań, najmniej szczęśliwym pracownikiem jest kobieta w wieku 42 lat, która nie wyszła za mąż i nie posiada dzieci. Pracuje w pełnym wymiarze godzin na stanowisku specjalisty, ale bez kompetencji kierowniczych. Z całego badania wynika, że kobiety mają globalnie gorzej. Nie tylko rzadziej robią sobie w pracy przerwy na odpoczynek czy załatwianie prywatnych spraw, ale również praca w silniejszym stopniu wpływa negatywnie na ich zdrowie niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn.

Mogą Cię również zainteresować