Gendered Poverty Definition Essay 2 Page Annotated Bibliography Apa Toyota Land Cruiser Cv Boots How Far She Went Essay Professional Movie Review Editor Services Ca

Internet najlepszym lekarzem?

przez Maciej Badowski

Już ponad 8 milionów Polaków poszukuje w internecie informacji na temat zdrowia, chorób i ich leczenia. Jak wynika z raportu Polskich Badań Internetu, jeszcze 5 lat temu do serwisów o zdrowiu zaglądał co piąty internauta. Obecnie już co drugi.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Według badania Megapanel PBI/Gemius mamy już ponad 200 serwisów dotyczących chorób i ich leczenia oraz pozwalających na zasięgnięcie porady u specjalisty, wyszukanie na mapie najbliższej przychodni, sprawdzenie opinii pacjentów o konkretnym lekarzu.

Internauci chętnie zaglądają też na serwisy specjalistyczne oraz te prowadzone przez duże portale, gdzie szukają przede wszystkim informacji o działaniach leków, odżywianiu, aktywnym stylu życia i zabiegach medycznych. W przeprowadzonym sondażu aż połowa respondentów zadeklarowała, że najpierw sięga do internetu, aby sprawdzić przyczyny dolegliwości. Wizyta u lekarza schodzi więc na drugi plan. Coraz częściej korzystamy z sieci także po to, aby dokonać zakupu. Z najnowszego sondażu PBI wynika, że już co czwarty internauta kupił online witaminy lub kosmetyki apteczne.

Mogą Cię również zainteresować