Polaris Cv Shaft Removal The Nature Of Knowledge Plato Summary My Salvation Testimony How To Write Case Study On Baby Monitor Exposures And Vulnerabilities Prc Official Website Room Assignment Best Research Paper Ghostwriters Websites Ca

Ilu Polaków robi zakupy smartfonem?

przez Zuzanna Chlistowska

Polski rynek mobilnej sprzedaży wciąż się rozwija, a jego rosnący potencjał zaczyna być dostrzegany. Sukces firm, które postawiły na rozwiązania mobilne wspierające sprzedaż, zależy głównie od rosnącej świadomości konsumentów. W Polsce marki…

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

…które zdecydowały się na mobile commerce już zbierają profity. Badania z początku 2013 roku pokazują, że zakupy mobilne wciąż są niszą na polskim rynku. Zaledwie 7% internautów dokonuje transakcji za pomocą urządzeń mobilnych1. Według ekspertów w obszarze e-handlu potencjał rynku m-commerce w naszym kraju jest duży, ale wykorzystać go potrafią tylko nieliczne firmy, które odpowiednio przygotowały się na mobilną rewolucję.

Jedną z marek, która postawiła na rozwiązania mobilne wspierające sprzedaż jest największa platforma aukcyjna w Polsce. Allegro.pl wprowadziła aplikację, która umożliwia dokonanie kompletnego procesu zakupowego. Sukces tego rozwiązania okazał się być wymierny, bowiem na swoje urządzenia mobilne aplikację pobrało ponad 2 miliony użytkowników.

Największy w Europie klub zakupowy Westwing, działający w branży Home & Living, który obchodzi właśnie swoje drugie urodziny, również sprawnie wykorzystał nowy kanał sprzedażowy. Dla Westwing mobile commerce umożliwiający dokonanie zamówień przez smartfon okazał się strzałem w dziesiątkę. Przy liczbie 700 tysięcy użytkowników ponad 20% sprzedaży w Westwing pochodzi z urządzeń mobilnych.

Według badań Internet Retailer w Wielkiej Brytanii kanały mobilne w 2013 roku planowało uruchomić 15% sprzedawców internetowych. W USA rynek ten również rozwija się w dużym tempie. W lutym br. analitycy serwisu KISSmetrics, zajmującego się badaniem ruchu konsumentów oraz zachowań użytkowników na stronach www i w aplikacjach mobilnych, przedstawili wyniki swoich pomiarów dokonanych w okresie świątecznym. Okazało się, że  w 2012 r. sprzedaż mobilna wzrosła aż o 40% w porównaniu z rokiem poprzednim. Oszacowano, że w 2014 roku liczba kupujących za pomocą smartfonów będzie równa, a nawet przewyższy liczbę zakupów dokonywanych przez użytkowników komputerów stacjonarnych.

1 Dane z raportu „Mobile commerce w Polsce 2013″

Mogą Cię również zainteresować