Cruel Angels Thesis Tuba Khel Ka Mahatva Essays On Abortion Why Is Community Service Important In Todays World Essay Competitions Best Books On Programming Problem Solving Gallery Of Best Cover Letter Download

Formuła Geniuszu™ w przywództwie

przez Taisja Laud

Czy istnieje uniwersalna Formuła Geniuszu™? Pomyślmy o najpotężniejszych liderach tego świata, takich jak Ghandi, Matka Teresa, Steve Jobs, Richard Branson, Oprah Winfrey, Warren Buffet czy Martin Luther King, znany nam wszystkim ze słów: „Mam marzenie!”

Te wszystkie osoby, które odmieniły los świata i wpłynęły na całą ludzkość niezależnie od tego, w jakim aspekcie, łączyły trzy podstawowe rzeczy: 

  • Każda z nich miała  marzenie – wszystkimi nimi kierowała wizja, czyli marzenie, przekute w cel i strategię. 
  • Wszyscy oni działali, wykorzystując mocne strony. Swoje talenty przekształcili w moc, dodając do nich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. 
  • Wszyscy działali, głosili i spełniali swoje zadania, w zgodzie z własnymi wartościami

Gdyby zabrakło któregokolwiek z tych 3 elementów, liderzy, których wymieniłam na początku, nie znaleźliby się w gronie osób, które dziś są nam wszystkim znane. Kiedy łączymy w sobie te trzy elementy, powstaje tak zwana przewaga autentyczna – prawdziwa moc danego człowieka. Wraz z tą przewagą otrzymujemy spokój wewnętrzny, radość, harmonię – przekonanie, że to, co robimy i w jaki sposób to robimy, jest dobre. Nie tylko dla nas, ale też dla naszego otoczenia. Przekonanie, że przez te działania osiągniemy to, do czego poniekąd zostaliśmy powołani. Tylko w połączeniu tych trzech czynników jesteśmy w stanie wywierać stuprocentowo pozytywny wpływ na świat, pracować efektywnie i osiągać więcej, wkładając w to mniej wysiłku. 

Organizacje, które planują przetrwać, które chcą osiągać i mieć coraz większe obroty, które chcą pracować z millenialsami, ale przede wszystkim chcą wywierać pozytywny wpływ na świat – bo tylko z takimi firmami chcemy dziś  mieć do czynienia – potrzebują liderów świadomych swojego wewnętrznego Geniuszu. Liderów, którzy potrafią pracować w zgodzie z nim, którzy potrafią wykorzystać go dla dobra otaczających ich ludzi, ale także dla swojego własnego dobra, co zawsze powinno iść w parze.

Liderów, którzy potrafią być autentyczną wersją siebie – zarówno w pracy, kiedy muszą stawiać czoła zadaniom i współpracować z innymi, jak i w domu – w trakcie zabawy z dziećmi czy w relacjach z partnerem. Tylko takich liderów potrzebuje dzisiejszy świat. 

Oprócz połączenia talentów, marzeń i wartości – mocnych stron, strategii i rytuałów dnia codziennego – bardzo ważnym elementem wewnętrznego Geniuszu, który towarzyszył wszystkim wymienionym przeze mnie liderom, jest Duch – „prowadzący duch”, „ręka Boża”, „wewnętrzny duch człowieka”. Jeżeli nawet lider zna swoje mocne strony, ma niezwykle silne wartości, ale jego duch, jego wnętrze jest osłabione – nie jest w stanie osiągać. 

Transformacja następuje wówczas, gdy zachodzi połączenie mózgu i serca – odpowiednia wiedza musi trafić do mózgu, a do serca muszą dojść właściwe emocje. Kiedy człowiek coś wie i przeżywa to, co wie – zachodzi transformacja, doświadczenie ulgi i wejście na zupełnie nowy poziom istnienia i osiągania. Jeśli ten cykl powtórzymy nie jeden raz, tylko dziesięć czy dwanaście, następuje coś, co nazywamy ewolucją.

W TLnC dążymy właśnie do tego, by liderzy tego świata ewoluowali – z ludzi sukcesu w ludzi spełnienia. Ludzi, którzy potrafią wynosić swoje organizacje na wyższy poziom nie tylko pod względem wielkości obrotów, ale takich, którzy potrafią zrobić to w połączeniu z wynoszeniem na wyższy poziom zadowolenia pracowników, satysfakcji i radości z pracy, poczucia wolności i spełnienia – każdego dnia, gdziekolwiek się znajdą. Tego Wam życzymy. To chcemy osiągać razem z Wami w procesie – Formuła Geniuszu™.

Jesteś ciekawy, jak wygląda w praktyce Formuła Geniuszu™ i odkrywanie swojego unikatowego, wewnętrznego geniuszu? Napisz do nas na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer  +48 22 229 03 34 , abyśmy mogli wspólnie określić Twoje potrzeby i znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązania. 

Autorka tekstu Taisja Laudy jest genius gormula™ creatorem oraz chief inspiration officerem w TLnC Global.

Mogą Cię również zainteresować