Short Essay On Honor Killing Writing A Resume Workshop Mcdonald's International Essays Curriculum Vitae After School Cv Gimbernat Persistence Is The Key To Success Essay Spm

Euro 2012 już za rok!

przez Piotr Hoffmann

Równo rok pozostał do rozpoczęcia w Polsce i na Ukrainie finałów piłkarskich mistrzostw Europy. Mecz otwarcia z udziałem reprezentacji biało-czerwonych odbędzie się 8 czerwca 2012 roku w Warszawie. Finał 1 lipca w Kijowie.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Najlepsze drużyny Europy będą rywalizować na stadionach w ośmiu miastach. Czterech polskich i czterech ukraińskich. Prawo organizacji turnieju otrzymały Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk oraz Kijów, Donieck, Lwów i Charków. Wyboru gospodarza najbliższych mistrzostw Europy dokonano 18 czerwca 2007 roku w walijskim Cardiff. Polska i Ukraina pokonały w finale Włochy oraz wspólną kandydaturę Chorwacji i Węgier. Maskotkami turnieju są Slavek i Slavko – bliźniacy, Polak i Ukrainiec, ubrani w stroje piłkarskie w barwach narodowych swoich reprezentacji.

Dyrektor operacyjny UEFA Martin Kallen ocenił w poniedziałek stan przygotowań Polski do turnieju na 80%, a Ukrainy – minimalnie niżej. W Polsce najwięcej mówi się ostatnio o kłopotach na Stadionie Narodowym w Warszawie. W końcowej fazie budowy wykryto usterki wykonawcze, które mogą spowodować nawet kilkumiesięczne opóźnienie. Pozostałe obiekty nie mają takich problemów, choć niedawno trzeba było przenieść organizację towarzyskiego meczu Polska-Francja z Gdańska do Warszawy. Teraz na PGE Arena Gdańsk trwają głównie prace wykończeniowe i porządkowe.

Jako pierwszy oddano do użytku Stadion Miejski w Poznaniu, gdzie już w listopadzie 2010 roku odbyło się spotkanie biało-czerwonych z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Po ośmiu miesiącach funkcjonowania obiektu pozostał jednak nierozwiązany problem z murawą, która była wymieniana już pięciokrotnie.

Mogą Cię również zainteresować