A Reflective Essay Is Best Described As An That Describe Toyota Land Cruiser Cv Boots Effective Presentation Skills Training Singapore Influence Of Media On Society Essay

Cyfrowy świat bez komputera

przez Daniel Kucharski

Już za kilka dni odbędzie się 5 edycja kongresu „Biznes to Rozmowy” organizowanego przez Netię. W ostatnich dniach do grona prelegentów dołączył kolejny ekspert związany z nowymi technologiami – Dave Meeker, wiceprezes Roundarch Isobar i dyrektor projektu Isobar Nowlab. Podczas kongresu przedstawi on unikalne przykłady użycia Google Glass i podzieli się przemyśleniami na temat wpływu nowych technologii na społeczeństwo, kulturę i biznes.

Dave MeekerDave Meeker

Ilość informacji, które ludzki umysł musi przetworzyć rośnie z dnia na dzień, a urządzenia, z których korzystamy mają coraz większy wpływ na nasze życie. Obserwujemy zderzenie wielu technologicznych trendów, m.in. mobilności, internetu rzeczy (internet of things) i inteligentnych urządzeń, stających się częścią naszej codzienności. Podczas kongresu Dave Meeker przedstawi tę nową rzeczywistość, w której informacje są dostępne za pomocą gestów, głosu, samouczących się urządzeń i innych innowacyjnych technologii. Meeker od 18 lat tworzy nowe rozwiązania i wykorzystuje technologie do komunikacji z konsumentami, również we współpracy z MIT Media Lab. Jest autorem i współtwórcą wielu rozwiązań dla biznesu, od kompleksowych platform zmieniających funkcjonowanie przedsiębiorstw, aż po rozwiązania mające zrewolucjonizować przyszłość mediów i rozrywki w mobilnym świecie. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami z zakresu „Internet of everything”.

3 października br. opowie o koncepcji dostarczania dedykowanych informacji konsumentom na podstawie połączonych danych z różnych źródeł. Meeker przedstawi także nowatorski projekt Isobar Glass House. To inicjatywa firmy Isobar, skupiona na innowacyjnym zastosowaniu designu i technologii. Glass House to aplikacja wykorzystująca Google Glass do zautomatyzowania domu za pomocą komend głosowych. Jest ona jeszcze w fazie testów, ale już reaguje na kilkaset komend umożliwiających włączenie i wyłączenie urządzeń w domu, ustawienie termostatu czy włączenie alarmu i zsynchronizowanie go z okularami.

Więcej informacji o kongresie "Biznes to Rozmowy" znajdziecie pod adresem www.biznestorozmowy.pl. Zapraszamy do rozmowy i dyskusji na Facebook i LinkedIn.

Mogą Cię również zainteresować