Pavimentaciones Y Construcciones Peninsulares Sa De Cv Disability Is Not Inability Essay Mary Maloney Lamb To The Slaughter Summary Top Persuasive Essay Ghostwriter Service Usa Definition Essay Adventure Sociology Essay About Family

5,5 mln deklaracji wysłanych przez internet

przez Maciej Badowsk

Trochę ponad 5,5 mln wszelkiego rodzaju deklaracji od początku roku wysłali Polscy podatnicy fiskusowi, ustanawiając tym samym nowy rekord. Wraz z początkiem października zostanie umożliwione wysyłanie kolejnych typów deklaracji podatkowych. Z kolejnym rokiem ich lista się powiększy.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

W przeciągu całego 2010 roku przy pomocy systemu „e-Deklaracje” fiskus dostał 3 403 095 różnych dokumentów, zeznań podatkowych i deklaracji. W tym roku, do 26 września, przez sieć wysłaliśmy już do urzędów skarbowych 5 551 919 zeznań i deklaracji podatkowych. Tym samym udało nam się ustanowić nowy rekord.

Dużą zasługę w tym miało oczywiście upowszechnienie e-PIT-owania. W tym roku po raz pierwszy przez sieć można było wysyłać bez podpisu elektronicznego wszystkie rodzaje rocznych zeznań PIT. Co więcej, uproszczono rozliczenie małżonków. Nie musieli oni już na papierze zgłaszać w urzędach skarbowych chęci rozliczania się przez internet. Do tego doszła akcja medialna promująca e-PIT-y. W efekcie przez sieć fiskus dostał niemal milion PIT-ów za 2010 rok. Niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

Mogą Cię również zainteresować