Google Presentation Vs Powerpoint Gnc Franchise Business Plan Personal Statement Vs Study Objectives Essay Examples On Gender Roles Edificio Narkomfin Analysis Essay Brite Resume

Startuje Centrum Telemedyczne

przez Radek Popiel

Bezpłatne telekonsultacje z lekarzami specjalistami 24 godziny na dobę, konsultacje dietetyczne, teleopieka dla osób starszych, monitoring pacjentów w ich domu, wirtualna położna, e-rehabilitacje. Na rynku telemedycyny powstał nowy projekt.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

To tylko niektóre z usług, jakie od 20 października oferuje Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl. Lekarze różnych specjalności udzielają konsultacji medycznych wideo i głosowych za pośrednictwem internetu. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w obszarze telemedycyny w Europie Centralnej o tak dużym zasięgu, skierowane do szerokiego grona pacjentów indywidualnych.

– Dotychczas telemedycyna w Polsce utożsamiana była z projektami skierowanymi do wąskich grup pacjentów, jak na przykład osób ze schorzeniami kardiologicznymi, którym oferowano systemy zdalnego monitoringu pracy serca lub systemy teleopieki skierowane do osób starszych – wyjaśnia Tomasz Dąbrowski, dyrektor generalny 4 Health Group Dąbrowski Sp. k., właściciela Qzdrowiu.pl. – My wznosimy się kilka poziomów wyżej i oferujemy konsultacje z lekarzami praktycznie dowolnej specjalizacji: dietetyki, chirurgii plastycznej, położnictwa, diabetologii, kardiologii i wielu innych.

Za pośrednictwem platformy Qzdrowiu.pl każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z konsultacji z lekarzem wybranej specjalności. Jeżeli lekarz będzie dostępny w danej chwili, połączenie zostanie zrealizowane natychmiastowo. Jeżeli pacjent będzie chciał skorzystać z konsultacji z wybranym lekarzem, który aktualnie nie jest dostępny, będzie mógł zapisać się na wirtualną wizytę.

Pomysłodawcy podkreślają korzyści, jakie wiążą się z telekonsultacjami udzielanymi tą drogą, przede wszystkim dla osób często podróżujących, wyższej kadry menedżerskiej, osób dużo pracujących, które na co dzień nie znajdują czasu na wizytę u lekarza nawet w przypadku choroby. Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl zaoferuje także usługi profesjonalnych konsultacji medycznych dla osób niemobilnych, dla których wizyta w przychodni wiąże się z dodatkowymi barierami do pokonania, jak również dla osób nieubezpieczonych i obcokrajowców.

– Likwidujemy bariery fizyczne, geograficzne i systemowe w dostępie do profesjonalnej konsultacji medycznej – mówi Dąbrowski. – Wielokrotnie zdarza się, że dzwonimy do przychodni, zapisujemy się do lekarza, czekamy w kolejce tylko po to, aby skonsultować swoje wyniki badań lub poradzić się w często błahej sprawie, tymczasem na naszym portalu będziemy mogli to zrobić w kilka minut i dużo mniejszym kosztem.

Telemedycyna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. To nowy i innowacyjny sposób świadczenia usług medycznych za pośrednictwem nowoczesnych technologii informacyjnych, bez konieczności fizycznego kontaktu z lekarzem w placówce zdrowotnej. Według Amerykańskiego Towarzystwa Telemedycyny, rynek ten w 2010 roku osiągnął wartość globalną ponad 600 milionów dolarów, a prognozy wskazują, że liczba ta wzrośnie do ponad 3 miliardów dolarów do 2017 roku.

Właścicielem Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl jest spółka 4 Health Group Dąbrowski Sp. k. z Katowic. Według prognoz spółki, portal ma obsługiwać docelowo ponad 200 tysięcy telekonsultacji w ciągu roku. Ten poziom zostanie osiągnięty w ciągu pierwszych 5 lat obecności na rynku. W ramach oferty zostaną udostępnione telekonsultacje specjalistyczne medyczne oraz telekonsultacje okołomedyczne związane z dietetyką, teleopieką dla seniorów i e-rehabilitacją.

Mogą Cię również zainteresować